Loading…

Naprawa Instalacji LPG Warszawa

Serwis lpg, montaż instalacji gazowych lpg. Przegląd instalacji gazowych Warszawa
Kontakt Auto Gaz
Mróz a LPG? Czy zima wpływa na gaz? Fakt czy MIT? Piotr zdradza tajniki zimowych kłopotów aut na LPG

Mróz a LPG? Czy zima wpływa na gaz? Fakt czy MIT? Piotr zdradza tajniki zimowych kłopotów aut na LPGEkspert LPG Piotr Zatchij zdradza i wyjaśnia, dlaczego auta w zimie i minusowych temperaturach maja kłopot na LPG. Mróz a LPG? Czy zima wpływa na gaz? Fakt czy MIT? Jak działa Filtr, reduktor LPG w minusowych temperaturach ?
Zima weryfikuje stan instalacji LPG bardzo szybko. Minusowe temperatury wpływają na pracę instalacji gazowej, zatem ważny jest przed zimą serwis AUTO GAZU. Przegląd LPG wykonujemy zazwyczaj co 10 – 15 tyś km więc jest to okres niezbyt częsty a jednak bardzo ważny! Pamiętajmy tankujemy różne paliwo LPG na różnych stacjach. Wraz z tankowanym gazem dostarczane są do zbiornika zanieczyszczenia, a te nie mogą dostać się do silnika, bo z czasem spowodują jego uszkodzenie. Filtry są po to, by do tego nie dopuścić. Jeśli filtry instalacji gazowej będą zapchane, odczujemy spadek mocy przy przyspieszaniu, zauważymy nierówną pracę silnika, a nawet jego gaśnięcie podczas pracy na gazie. Ważna jest również kalibracja systemu i zmiana ustawień składu mieszanki LPG na zimową. To ważne aby podczas kompleksowego przeglądu LPG ustawić parametry mieszanki gdyż w zimie zmienia się stosunek propanu do butany. Dla uzyskania większego ciśnienia LPG stosuje się zwiększenie ilości propanu w stosunku do butanu i instalacja będzie pracowała jak potrzeba w warunkach zimowych , kiedy temperatury spadają. O LPG trzeba dbać aby dawała przyjemność z jazdy i realne oszczędności. Warsztat Energy Gaz Polska zatrudnia 11 mechaników, każdy z nich może wykonać profesjonalny serwis z wymianą filtrów, kalibracją auto gazu i sprawdzeniem szczelności. Zazwyczaj w serwisie i na warsztacie LPG EGP pracuje 3-4 osób zatem czas oczekiwania nie jest długi.
Ważne – i to nie KIT LUB MIT- Zima ma wpływ na pracę LPG. Jeżeli o nią nie zadbamy to nie będzie pracować poprawnie we wszystkich zakresach prędkości i obciążeń.

Trzeba zrozumieć , że niskie temperatury otoczenia sprawiają, ze oleiste frakcje znajdujące się w systemie filtrującym Filtra LPG po prostu tężeją, zamarzają i kłopot z LPG murowany. Te oleiste zabrudzenia ograniczają przepływ gazu i powodują szereg usterek.

Dzięki regularnym wymianom filtrów LP mamy odpowiedni poziom oczyszczenia paliwa, który w bezpośredni sposób wpływa na kondycję silnika, a każde zaniedbanie w zakresie okresowej wymiany filtrów wraz z przeglądem LPG to skrócenie przebiegu i żywotności części LPG auto gazu a w najgorszym przypadku silnika w Waszych autach.

Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważne są w Instalacji gazowej LPG filtry. Gwarancja po montażu LPG przewiduje ich wymianę co 10 – 15 tyś km. Wkłady w Filtrach LPG właśnie do takich przebiegów są w stanie zatrzymać nieczystości i nie dopuścić aby przedostały się do reszty układu LPG. Klient często mówi: Nie robiłem przeglądów gazu LPG bo konieczności takiej nie było. Auto jeździło super, to po co przyjeżdżać???

NALEŻY DBAĆ I ROBIĆ PRZEGLĄDY LPG WRAZ Z WYMIANĄ FILTRÓW GAZOWYCH LPG!
Filtr ma zasadniczą i nieocenioną funkcję dla pracy instalacji LPG oraz całego zasilania benzynowego. LPG uznaje się za paliwo czyste, po to zatem ten filtr gazu ??? Gaz LPG jest czysty , ale źródłem zanieczyszczeń mogą być zbiorniki z gazem, cysterny, zbiorniki na stacjach, pompy wszelkiego typu, które z racji wyeksploatowania bywają źródłem różnego rodzaju opiłków metalowych.
To jest problem, z którym radzą sobie filtry w LPG aby cały system LPG działał bez zarzutu i nie wpływał w negatywny sposób na pracę samochodu na obu paliwach.
Zapchane filtry LPG frakcjami olejowymi nie są w stanie przepuszczać właściwej ilości gazu aby LPG pracowała bez zarzutu. Środek filtra jest zalepiony jakby smołą , która zmniejsza przepustowość filtra LPG. Klient myśli, że nic się nie dzieje, a fakt jest taki, że filtr zabrudzony frakcjami olejowymi z każdym kolejnym przejechanym kilometrem chwilą stanowi coraz mniejsze zabezpieczenie dla całego systemu LPG. Przyjdzie ta chwila kiedy te zabrudzenie pójdą w całą instalację i kłopot gotowy. Czy Warto zatem dopuścić do takiego zaniedbania?
Montaż LPG to korzyści ale później trzeba o auto gaz zadbać.
Ważne aby podczas kompleksowego przeglądu LPG ustawić parametry mieszanki gdyż w zimie zmienia się stosunek propanu do butany. Dla uzyskania większego ciśnienia LPG stosuje się zwiększenie ilości propanu w stosunku do butanu i instalacja będzie pracowała jak potrzeba w warunkach zimowych , kiedy temperatury spadają.

Youtube Naprawa LPG Warszawa
Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa – Naprawa Instalacji LPG
Serwisowanie i Naprawa LPG – Samochodów z Gazem Warszawa

Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy do samochodów z gazem, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa

11 thoughts on “Mróz a LPG? Czy zima wpływa na gaz? Fakt czy MIT? Piotr zdradza tajniki zimowych kłopotów aut na LPG

  1. "Zaleta" nowoczesnych instalacji lpg . Moj dwudziestolatek na szczescie z metalowym kolektorem dolotowym jest wyposazony w najprostrza instalacje co skutkuje nie tankowaniem benzyny od jedenastu lat rowniez zima. Przejechane w taki sposob troche ponad 200 tys przy awaryjnosci instalacji 0%.

  2. Serwis LPG to dobra inwestycja w auto. Zmienimy filtry , ustawienia programowe , skład mieszanki i auto będzie jeździło super. Od 20 lat jeździmy na LPG i dużo pieniędzy zaoszczędziliśmy, bo serwisowaliśmy auta i żadnych szkód z powodu LPG nie było. Jak się dba tak się ma 🙂

  3. Dzień dobry. W czasie ostatnich mrozów miałem problem z instalacją LPG. Po przełączeniu się na gaz silnik nierówno pracował i migała kontrolka silnika. Problem był nawet wtedy gdy temperatura płynu chłodzącego osiągnęła 90 stopni. Pomagało jedynie zatrzymanie samochodu na kilka minut. Potem przełączenie się na gaz odbywało bez problemu. Wnioskuję, że problemem była niska temperatura gazu, a postój w jakimś stopniu spowodował dogrzanie instalacji od silnika. Samochód to Astra G silnik Z14XEP. Instalacja Lovato, reduktor Lovato SMART, wtryski Lovato KP (latem wymienione na nowe). Filtry gazu FL i FC wymienione w wrześniu.

  4. Jam mam pytanie. Gazownik nie potrafił tego rozkminić:) Gdy założono mi instalację LPG, cały czas po dziś dzień, jeśli wrzucę na "luz''' na nierozgrzanym silniku, auto gaśnie. Problem ten znika po przejechaniu ok. 2km. Dodam, że dzieje się tak zazwyczaj podczas jazdy, nie postoju.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!