Loading…

Naprawa Instalacji LPG Warszawa

Serwis lpg, montaż instalacji gazowych lpg. Przegląd instalacji gazowych Warszawa
Kontakt Auto Gaz
Najdroższe ogrzewanie w 2022 roku. Zużycie gazu. Ogrzewanie gazowe w domu. Jakie ogrzewanie wybrać?

Najdroższe ogrzewanie w 2022 roku. Zużycie gazu. Ogrzewanie gazowe w domu. Jakie ogrzewanie wybrać?⚡Zużycie gazu przez 1.5 miesiąca grzania od uruchomienia pieca gazowego – 600m3. Podwyżki cen gazu i prądu. Pogadanka na temat wyboru ogrzewania domu.

🔴 Subskrybuj kanał 🔴
https://tiny.pl/r26h4

🎁 Wspieraj nasz kanał i zyskaj bonusy 🎁
https://www.youtube.com/channel/UCAnu

💦 Osuszacze na wynajem – woj. pomorskie 💦
https://osuszaczenawynajem.pl

😁 INSTAGRAM 😁
http://instagram.com/bedzienielatwo

✔️ WSPÓŁPRACA ✔️
bedzienielatwo@gmail.com

Youtube Naprawa LPG Warszawa
Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa – Naprawa Instalacji LPG
Serwisowanie i Naprawa LPG – Samochodów z Gazem Warszawa

Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy do samochodów z gazem, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa

48 thoughts on “Najdroższe ogrzewanie w 2022 roku. Zużycie gazu. Ogrzewanie gazowe w domu. Jakie ogrzewanie wybrać?

 1. To nie jest do końca tak, że zawsze budynek trzeba ogrzać, osuszyć itd. Jak ktoś buduje dom kilka lat, etapami i ostatni etap mamy już stan deweloperski od marca a planujemy wykańczać w grudniu, to nic nie musimy wygrzewać, osuszać. Wbrew pozorom dobrze jak dom postoi w SSO rok, potem SSZ rok, jak tynki i wylewki sobie pół roku schną. Nic na siłe, nic w pośpiechu, bo potem problemy.

 2. Dom parterowy.125m2 ocieplony piec ferroli koszt miesięczny 600/700 zł. Wcześniej miał węglowy puki był za 450 było taniej ale teraz jest lepiej 0 pier….nia i kurzu. Sądzę że poszedłeś za daleko w koszty te bajery kosztują a są mało przydatne. Wystarczy termo głowica przy kaloryferze.

 3. Robi się gorąco z miesiąca na miesiąc przez sytuacje na rynku czy to z prądem czy z gazem. Jeśli ktoś chce rzeczywiście mądrze zarządzać swoim domem czy też nieruchomością w kwestii ogrzewanie, musi zadbać o docieplenie w pierwszej kolejności. Bo co z tego, że ma nowe oszczędne ogrzewanie, jeśli ciepło będzie mu uciekać…Też się za to zabrałem w tym roku. Na jesieni amitec wyprodukuje nam styropian, a sam zamierzam ze szwagrem wyłozyć nim elewacje, by zminimalizowac zużycie ciepła

 4. Dzień dobry.
  Jesteście Państwo przesympatyczni w tym co robicie i jak relacjonujecie swoją chyba największą inwestycję życia. Niestety podczas budowy zawsze popełnia się błędy dotyczące wyboru źródeł ogrzewania , materiałów itp. ten błąd będzie dosyć bolesny ponieważ jest to dopiero początek podwyżek , problem polega na tym , że mądre porady znalazł Pan w komentarzach ( sam napisałem jaki to błąd został popełniony przy wyborze ogrzewania gazowego ) jednak nie potrafił Pan na tym etapie tego zweryfikować ( na zaufanie w moim komentarzu nie liczyłem bo przecież się nie znamy 🙂 ). Przypomnę krótko co napisałem – otóż moim skromnym zdaniem w budowę domu każdy powinien ( szczególnie dzisiaj ) wkalkulować trzy podstawowe kropki a następnie je połączyć ( slowa S. Jobsa " connecting the dots") .
  Pierwsza kropka to uwzględnienie przy projekcie domu paneli fotowoltaicznych – bo czym jest koszt takiej instalacji przy wydatkach sięgających powyżej 350 tys pln, i tak koszty gazu rozłożone w czasie będą nad Państwem ciążyć.
  druga kropka – jak już się ma własną elektrownię to tylko pompa ciepła ( tutaj bym się musiał mocno rozpisać ale polecam doczytać jak mocno rozwinął się rynek systemów PV oraz banków energii oraz pomp ciepła) , która w połączeniu z panelami PV da Panu pewien oddech od czekającej nas fali podwyżek i kryzysu energetycznego.
  trzecia kropka to samochód elektryczny, ponieważ cena paliwa jeszcze do końca tego roku osiągnie poziom 7-8 pln i tu nie trzeba być wróżbitą politycznym wystarczył jeden słynny czwartek gdzie w naszym kraju zabrakło paliwa, a cena poszybowała do 9,99 pln za litr ( jeżeli Pan śledzi chociaż trochę wydarzenia polityczne to nie trudno przewidzieć co będzie z gazem i ropą jak opadnie kurz na Ukrainie) .
  Pewnie Pan zauważył podczas budowy , że "wujków dobra rada jest sporo" niestety to na inwestorze ciąży odpowiedzialność za podejmowane decyzję a tym samym mądrość i doświadczenie którego co oczywiste Państwo z racji wieku nie mają ( to nie jest zarzut tylko atut) . Piszę ten komentarz tylko po to aby inni Pana subskrybenci lub sympatycy kanału dali pod rozwagę bo czasu na założenie paneli PV jest naprawdę nie wiele zostało zaledwie 4 tygodnie.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 5. Kiedyś sprzedaje drewno ze starego sadu facetowi (wycięty pod działkę budowlaną) i widzę że ma gazowy kocioł, SIE GOSCIA PYTAM ILE CI WYCHODZI ZA GRZANIE GAZEM (jeszcze przed podwyzkami-a ten że nie wie bo tylko czasami pali ale DROGO hehe,no co za ludzie nie wie nie sprawdził,nawet nie wiedział ile kosztuje kubik gazu!! Ale drogo😁, ale kupić już drewno gotowe porąbane przewalić, poskładać poukładać, palić czyścić komin orzemiatac 😁 to tanioszka 😁

 6. Gaz zdrożał o 50% a węgiel o 100% hehe drewno też sporo, u mnie za cały sezon na 100 metrach stary dom 20 stopni idzie za sezon 800(przy takiej zimie jak w tym roku) metrów sześciennych gazu czyli obecnie niecałe 2tys zł za tą cenę kupiłbym 1,5 tony węgla!!!

 7. A ja będę inwestował w innowacje żeby wyprzedzić tę technologię które są teraz. Nie chcę ani pompy ciepła ani gazu. Zainwestuje w ogrzewanie za pomocą kolektorów słonecznych i zewnętrznego magazynu ciepła (wody) do tego podepne kominek który będzie nadrabiał ewentualne straty ciepła podczas bardzo pochmurnych dni. Nie wiem czy to dobry pomysł ale wiem że jeśli nie spróbuje to się nie przekonam.

 8. Irek. Nie panikuj ,założysz czujki i po problemie .Nastawisz 22 stopnie cało dobowo ,po nagrzaniu domu czujka będzie wyłączać przy minimum 21,75 i włączać przy 22,25 stopnia .Kocioł nie pracuje non stop lecz cyklicznie w zależności od temperatury w budynku . Mam 180m2 domu w grudniu zużyłem 340m3 gazu , zapłaciłem 720zł a po podwyżce za styczeń -310m3 925zł t.j około 3zł brutto za m3,też mnie trafił …. ale niema jeszcze tragedii taki rynek .Pozdrawiam.

 9. Dobrze zrobiliście wybierając gaz . To reasumując wszystkie koszty najlepsze i najekonomiczniejsze rozwiazanie zaraz po tradycyjnym ogniowym piecu. Ceny gazu są spekulowane i wiecznie tak wysokie być nie będą . Dom jest dobrze ocieplony wiec nie będzie tragedi 👍

 10. Po co ci w garażu 21 stopni?? U mnie w garażu nie robiłem podłogówki tylko wstawiłem grzejniki na obiegu podłogówki tylko dla przełamania temp. Dwie szt. 200cm na 60 i 180 na 60. Powierzchnia do wygrzania to 60 m2 czyli garaż warsztat i kotłownia. Grzejniki pracują na jednym termostacie który jest w centralnym miejscu domu wiec pracują krótko bo tylko przez czas gdy podłogówka się odpala czyli kilka razy w ciągu doby na kilkanaście minut. W domu mam ustawione na 20,5 st a w garażu temp sięga między 12 a 15 stopni co w zupełności wystarcza. A termostaty na każdy pokój?? Hmm po co skoro i tak drzwi od pokoi będą w 99 procentach otwarte w ciągu doby więc temp będzie taka sama jak w przedpokoju itp. Szkoda kasy marnować moim zdaniem. Użytkuje tak drugi rok i śmiało mogę powiedzieć że w każdym pomieszczeniu jest zawsze 20,5 stopnia a czasem 21 st. Ilość zużytego gazu za styczeń to 180 m3

 11. Pamiętam jak chciałam ogrzewanie na pelet, a mąż do mnie "chcesz robić na sam pelet" było to dwa lata temu gdzie pelet kosztował 600-700 zł. Teraz cena 1500. Kosmos. Mamy piec na zgazowywanie, nie jest łatwo ale chociaż cena przystępna drewna.

 12. Również zdecydowałem się na gaz bo leci w drodze, ale jako alternatywę będę robił też kominek z rozprowadzeniem mechanicznym na wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Wydaje mi się, że może to być spoko rozwiązania w porach przejściowych oraz dobre zabezpieczenie gdyby gaz zdrożał jakoś horrendalnie.

 13. W Polsce najwięcej ludzi przepłaca w mieszkania w bloku i kamieniach. Mam 46m+10m plus udział w klatce schodowej. 2 piętra 9 mieszkań na klatkę, 3 klatki i 27 mieszkań budynek nieocieplony z cegły i płaciłem 3000zł za samo ogrzewanie… A ktoś za 2x-3x większy dom płaci 2000zł i narzeka to jest gruba przesada… Dom to zawsze wyższy komfort życia a i za to płaci się dużo mniej. Trzeba się cieszyć, bo wielu chciałoby dom ale nie moze sobie pozwolic.

 14. Co do gazu ja ogrzewam od 3 lat dom 120 m2 parter podlogowka poddasze poza łazienka grzejniki piec kondensat no i oczywiście sterownik jeden w salonie ustawiony optymalnie do naszych wymagań i mimo rosnących cen nie zamieniłbym na inne źródło energii. Gaz jest bezobslugowy i wygoda jest pierwszorzędna i to największe atuty. Miejmy nadzieje ze ceny gazu się ustanulizuja i byle do wiosny bo potem tylko wodę podgrzewam i rachunki niskie. Oczywiście zmieniłem taryfę i place co miesiąc za faktyczne zużycie. Powodzenia w wykończeniu domu na tym etapie to już z górki i przyjemnego mieszkania ☺ pozdrawiamy Ciepło ☺

 15. Zestawiając gaz z pompą ciepła (powietrzną) często "Kowalski" patrzy na koszta samego urządzenia i tutaj wiadomo, że inwestycyjnie drożej 😉 ale jak spojrzeć realnie na inwestycję to przy gazie mamy + projekt przyłącza + samo wykonanie przyłącza + komin + obróbka dekarska do komina. Wtedy już często okazuje się, że inwestycyjnie jesteśmy w bardzo bliskim punkcie z pompą ciepła powietrze-woda. Teraz przechodząc na matematykę i fizykę można zrobić sobie z dużym uproszczeniem założenie, że budynek weźmie np. 15 000kWh energii cieplnej na rok (CO+CWU). Przy gazie wspomniałeś o ok. 0,21zł za kWh czyli 15000×0,21=3150zł. Przy pompie ciepła (przy ogrzewaniu podłogowym załóżmy sprawność czyli SCOP na poziomie 4) mamy 15000/4=3750kWh – to jest pobór energii i to jeszcze razy obecne mniej więcej 0,70zł za 1kWh czyli 3750×0,7=2625zł. Prąd w domu musisz mieć, a gazu nie 🙂 a podpisując umowę wchodzimy właśnie w opłaty stałe, które jeszcze potrafią nam dodać do rozliczenia – w prądzie oczywiście też tylko rozbijamy je nie tylko na źródło do grzania, ale na wszystkie odbiorniki prądu w domu. Zgadzam się oczywiście, że nie wiadomo co przyszłość przyniesie i co będzie bardziej opłacalne w perspektywie czasu.
  Na koniec dodam, że przyjemnie się ogląda Wasz kanał i czekam na więcej 😉

 16. ja bym gazowego przylącza nie zrobił. A to przez putina czy politykę klimatyczną. szkoda że prąd cały czas drogi dla ogrzewania jest. uważam że to przyszłośc. jak bym miał iść to w pompę ciepła.

 17. Ja grzeje gazem 2 rok i w tym roku zużycie spadło o ok 30 % pierwszy rok wyszło mi 1600zl z ciepłą wodą powierzchnia grzania ok 120 M2 myślę że wynik bardzo dobry. Pozdrawiam

 18. Zrozumiałe rozkminy, ale wszystkich nas dojadą, pompę ciepła zawsze możesz dołożyć, ja obstawiam w przyszłości pompa ciepła w dzień wspomagana PV a gaz w nocy- gaz mam w drodze i planuje gaz właśnie ze względu na koszt wejścia. W ciągu pół roku znów będą wnioski przyjmować, wystarczy że jakiś kolega królika będzie miał problem z przyłączem to się problem krajowy rozwiąże. Pitu pitu to taki profl na fejsie 😛

 19. Te "najtaniej drewno" to trochę zakłamane stwierdzenia. Ktoś ma swój las to nie liczy wartości drewna. Nikt nie uwzględnia pracy, którą trzeba włożyć w wydobycie drewna z lasu, a następnie pocięcie i rąbanie wysuszenie i schowanie pod dach. Następnie trzeba to dowozić do pieca i siedzieć przy nim i co 30 minut dokładać, a jak się zapomni to raz się ma w domu 28 C, a raz 15 C.

 20. Sporo. Wylewki świeże czy wyschły? Ja ostatnio włączyłem grzanie w jednym z budowanych domów, 110 m2, energooszczędny, pompa ciepła od 15 grudnia do dziś zjadla 600 kWh, czyli jakieś 60 m3 gazu 😀 ale wylewka miała już 8 miesięcy

 21. Bardzo dobrze zrobiłeś. Gaz jest najlepszy. Policz sobie ile energii zużyłeś. 600m gazu to ok 6600kWh energii. Przy pompie ciepła z COP 2.5 w zimie za tę energię zapłaciłbyś tyle co za 2640 kWh czyli ok 2500 pln a u ciebie 1m gazu to ok 2zł czyli zapłacisz pewnie 1200-1400pln. Czyli jest oszczędność a zużycie w przyszłości będzie mniejsze jak dom osuszysz. Gaz to najlepszy wybór , pozdrawiam.

 22. Teraz wychodzi na to samo czy pompa czy gaz czy ekogroszek, mówię o opłatach miesięcznych , a jak będzie za chwile tego nie wie nikt, w zeszłym roku najtaniej wychodził węgiel ale i roboty przy tym , potem gaz , na końcu prąd , teraz może i pompa ciepła ale tylko z fotowoltaiką nie inaczej, tylko inwestycja zajebiaszcza

 23. Te pompy wcale nie muszą być takie drogie, moja 8kw łącznie ze zbiornikiem cwu 180l z nierdzewki, oraz wszystkimi pompkami, zbiornikami, montażem itd kosztowała 21tys. Jeśli odliczy się przyłącze gazu, oraz budowe komina(i tak chcieliśmy rekuperacje) to nawet można by powiedzieć że bardzo tanio. Przyjęło się że pompa musi być droga i naciągacze strzygą owieczki, a wystarczy dobrze poszukać 🙂

 24. Gaz, pompa ciepła, kocioł elektryczny, bufor+grzałki świetna rzecz "bezobsługowe" zaletą tych na prąd że możesz w razie awarii ten prąd wytworzyć (agregat tona 😄 paliwa i grzejesz) gazu sobie nie wyprodukujesz no chyba że butla 11kg podpiać 😄. Pozdrawiam

 25. Mieszkamy w Anglii i zamierzamy się budować. Tez gaz mamy w drodze więc na to stawialismy ale że jesteśmy na etapie projektu z architektem już mówię mu że będzie gaz i pompa 😁 kominek z płaszczem wodnym z powodu ustawy o co2 😊 jeszcze będzie że w ogóle się nie wybudujemy a i mieszkań u mnie nie ma żeby kupić coś wygodnego 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!