Loading…

Naprawa Instalacji LPG Warszawa

Serwis lpg, montaż instalacji gazowych lpg. Przegląd instalacji gazowych Warszawa
Kontakt Auto Gaz
100%LPG w Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 177KM po montażu instalacji gazowej Prins DLM3 w @Abart Auto&Gaz​

100%LPG w Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 177KM po montażu instalacji gazowej Prins DLM3 w @Abart Auto&Gaz​Dzięki instalacji bezpośredniego wtrysku gazu w fazie ciekłej Hyundai Tucson III 1.6 T-GDi o mocy 177 koni mechanicznych jeździ w 100% na gazie. Dodatkowo prezentowany Hyundai Tucson III 1.6 T-GDi po montażu instalacji gazowej Prins Direct Liquid Max Gen.3 nie straci żadnego ze swych najważniejszych walorów czyli moc i sprawność silnika będą nawet nieco wyższe niż na benzynie, a bagażnik nie został pomniejszony. Jednocześnie dzięki sporemy zbiornikowi LPG o pojemności 74 litrów brutto zasięg auta bez tankowania będzie bardzo dużo bo nawet 650 km. A zawór tankowania LPG nie szpeci auta, ponieważ jest zamontowany pod klapką wlewu benzyny.

Marka i model: Hyundai Tucson TL III 1.6 T-GDi
Rok produkcji: 2018
Pojemność i moc silnika: 1591 ccm, 130 kW (177 KM)
Przebieg w dniu montażu instalacji gazowej: 58765 km
Instalacja gazowa: Prins DLM-3
Zbiornik LPG: toroidalny 74 litry
Zasięg na gazie: 500-650 km
Zwrot z inwestycji: po 25 000 km
Wycena instalacji gazowej:
https://www.abart.com.pl/sprawdz-cene

Abart Auto & Gaz Serwis Wrocław
Samochodowe instalacje gazowe.
www.abart.com.pl
Facebook https://www.facebook.com/AbartAutoGazSerwis/

Najnowszy produkt holenderskiego producenta instalacji gazowych firmy Prins z Eindhoven. System został wprowadzony do sprzedaży pod koniec 2016 roku jako kolejna trzecia już wersja Direct LiquiMax. System ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny np. TSI, TFSI, GDI, CGI czy ecoBoost. Na początku system dystrybucji dopuszcza sprzedaż wyłącznie kompletów dedykowanych do konkretnych modeli samochodów, a w przyszłości ma zostać przekonfigurowany w system uniwersalny indywidualnie dostosowywany do poszczególnych silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Instalacja gazowa Prins Direct LiquiMax-3.0 jest częściowo połączona z układem wtrysku benzyny. Gaz LPG tłoczony jest ze zbiornika za pomocą elektrycznej pompy gazu. Następnie plastikowymi przewodami doprowadzany jest do rozdzielacza paliwa FMU umieszczonego w komorze silnika. Urządzenie to jest odpowiedzialne za przełączanie rodzaju paliwa, na którym ma pracować silnik. Z rozdzielacza autogaz pod średnim ciśnieniem doprowadzany jest do wysokociśnieniowej pompy paliwa napędzanej wałkiem rozrządu. Pompa ta jest wcześniej dostosowywana do tłoczenia gazu. Z pompy propan butan doprowadzany jest pod wysokim ciśnieniem 20-200 bar metalowymi przewodami do listwy wtryskowej, z której wtryskiwany jest bezpośrednio do komory spalania przy użyciu fabrycznych wtryskiwaczy paliwa. Oczywiście całą instalacją zarządza sterownik oparty na bardzo szybkim procesorze, który czuwa nad tym by silnik dostawał zawsze odpowiednią porcję energii w postaci autogazu. Silnik wyposażony w taką instalację gazową może być zasilany wyłącznie gazem LPG, a benzyna potrzebna jest tylko wtedy gdy zabraknie nam podstawowego paliwa jakim jest propan-butan. Oczywiście w takiej sytuacji przełączenie na zasilanie awaryjne (benzynowe) odbywa się automatycznie, a po zatankowaniu gazu silnik wraca samoczynnie na zasilanie gazowe. Również rozruch zimnego silnika odbywa się na gazie, co pozwala prawie całkiem zrezygnować z tankowania benzyny i zaoszczędzić jeszcze więcej.

Zespół napędowy zasilany taką instalacją nie traci żadnych właściwości, a w szczególności mocy i wysokiego momentu obrotowego. Spalanie gazu powinno być o około 15-20% większe niż benzyny w analogicznych warunkach drogowych. Dzięki zasilaniu gazowemu samochód emituje jednak o około 10% mniej dwutlenku węgla C02, a to w niektórych krajach Europy takich jak Niemcy pozwala zapłacić niższą stawkę podatku drogowego.
https://www.abart.com.pl/pl/o/instalacje-montowane/prins-direct-liquimax-20

Historia firmy Abart sięga początku roku 1995 kiedy to aktualni członkowie zarządu założyli spółkę Abart s.c. i uruchomili mały warsztat montujący instalacje gazowe we Wrocławiu przy ulicy Warsztatowej 7. Wspólnicy dokonali samodzielnie pierwszej przeróbki samochodu na autogaz 30 marca 1995 roku. Pierwszym przerobionym na autogaz samochodem był popularny wtedy Polonez.

Szybki rozwój techniczny i uznanie wśród klientów spowodowały konieczność przeprowadzki do większego warsztatu montującego instalacje gazowe. Tam właśnie firma Abart autogaz poczyniła szybkie postępy i po roku działalności stała się największą firmą przerabiającą samochody na autogaz we Wrocławiu. Firma zaczęła obsługiwać klientów z całego Dolnego Śląska, m.in. z Kłodzka, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry. Do firmy przyjeżdżali również klienci z dalej oddalonych miast czyli Opola, Łodzi czy Poznania.

Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia działalności latem 1997 roku firma Abart Autogaz doznała olbrzymich strat na skutek powodzi tysiąclecia, która zaatakowała Wrocław właśnie przez ulicę Na Niskich Łąkach. Dzięki szybkiej odbudowie warsztatu i ciężkiej pracy całej załogi straty zostały powetowane po kilku miesiącach działalności.
https://www.abart.com.pl/pl/historia-firmy

Youtube Naprawa LPG Warszawa
Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa – Naprawa Instalacji LPG
Serwisowanie i Naprawa LPG – Samochodów z Gazem Warszawa

Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy do samochodów z gazem, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa

7 thoughts on “100%LPG w Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 177KM po montażu instalacji gazowej Prins DLM3 w @Abart Auto&Gaz​

  1. Hejka. Mam kilka pytań:
    Jaka jest cena tej instalacji?
    Jaka jest żywotność pompy gazu?
    Jak wyglądają interwały przeglądowe?
    Czy należy stosować jakieś dodatkowe zewnętrzne filtry przy tankowaniu?

  2. Witam. Sledze wasze wszystkie filmy z instalacji gazowych. Ciągłe czekam na odpowiednią instalacje do mojego samochodu wiec mam pytanie. Czy taka instalacja nadaje się do Forda F 150 2018r. 2.7 ecoboost 2 generacji. Z góry dziekuje za odpowiedź

Dodaj komentarz

Zadzwoń!