Loading…

Naprawa Instalacji LPG Warszawa

Serwis lpg, montaż instalacji gazowych lpg. Przegląd instalacji gazowych Warszawa
Kontakt Auto Gaz
Jak wykorzystać i połączyć 2 źródła ciepła - 5 sprawdzonych rozwiązań.

Jak wykorzystać i połączyć 2 źródła ciepła – 5 sprawdzonych rozwiązań.



Inwestor chce korzystać z dwóch źródeł ciepła na instalacji. Brzmi znajomo? Pokażemy kilka skutecznych sposobów na ich prawidłowe połączenie.

Przeprowadziliśmy dokładną analizę najczęściej spotykanych przypadków. Wszystko zobrazowaliśmy na czytelnych schematach. Mamy dla Ciebie dużo podpowiedzi, które ułatwią pracę na instalacji. Zobacz koniecznie!

=====================

Obejrzyj film do końca – dowiesz się między innymi:

◾️ Co trzeba zrobić przed połączeniem 2 źródeł ciepła,

◾️ Jak zapewnić bezpieczeństwo i efektywne działanie całego układu,

◾️ Jak połączyć kocioł gazowy z kotłem elektrycznym,

◾️ W jaki sposób połączyć 2 źródła ciepła w układzie zamkniętym, gdzie jedno jest kotłem stałopalnym,

◾️ Jak zabezpieczyć kocioł stałopalny,

◾️ Jak sprzęgło hydrauliczne rozdziela obieg kotłowy od obiegu instalacyjnego,

◾️ Jak połączyć pompę ciepła ze źródłem stałopalnym,

◾️ W jakim rozwiązaniu najlepiej sprawdzi się bufor ciepła,

◾️ Jak poprawnie połączyć źródło ciepła pracujące w układzie zamkniętym ze źródłem pracującym w układzie otwartym.

=====================

Jakie urządzenia na pewno Ci się przydadzą?

🔹 Zbiornik buforowy ABT 160: https://www.afriso.pl/produkt/6816000

🔹 Zestaw separacyjny PrimoBox AHB 622 w szafce: https://www.afriso.pl/produkt/7662200

🔹 Grupa pompowa PrimoTherm 180-1 DN25 WP: https://www.afriso.pl/produkt/77507

🔹 Grupa pompowa PrimoTherm 180-2 DN25 WP 3-WM-SM Vario: https://www.afriso.pl/produkt/77302

🔹 Rozdzielacz KSV 125-2: https://www.afriso.pl/produkt/77310

🔹 Magnetyczny separator zanieczyszczeń ADS 160: https://www.afriso.pl/produkt/7716000

🔹 Kompaktowy magnetyczny separator zanieczyszczeń ADS 110: https://www.afriso.pl/produkt/7711000

🔹 Zawór temperaturowy ATV 333: https://www.afriso.pl/produkt/1633300

🔹 Zawór temperaturowy ATV 334: https://www.afriso.pl/produkt/1633400

🔹 Rozdzielacz poliamidowy ProCalida EF1: https://www.afriso.pl/produkt/80825

🔹 Siłownik elektryczny ARM 343 ProClick: https://www.afriso.pl/produkt/1434310

🔹 Regulator pogodowy BWC 310: https://www.afriso.pl/produkt/9031000

🔹 3-drogowy obrotowy zawór mieszający ARV 382 ProClick: https://www.afriso.pl/produkt/1338210

🔹 Sprzęgło hydrauliczne ocieplone BLH 850 z rozdzielaczem: https://www.afriso.pl/produkt/9085000

=====================

Przegapiłeś nowy odcinek? Nie pozwól, by znowu Cię to spotkało – dołącz do ponad 30 000 subskrybentów kanału AFRISOpl i bądź zawsze na bieżąco: https://www.youtube.com/afrisopl/?sub_confirmation=1

Komentujcie, oceniajcie – każda łapka w górę jest mile widziana! Podzielcie się odcinkiem ze znajomymi, jesteśmy ciekawi Waszej opinii.

=====================

AFRISO znajdziecie także tutaj:
♦ WWW: https://afriso.pl
♦ Facebook: https://www.facebook.com/AFRISOpl/
♦ Instagram: https://www.instagram.com/afrisopl/

#afrisopl #instalacje #zrodlaciepla

Youtube Naprawa LPG Warszawa
Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa – Naprawa Instalacji LPG
Serwisowanie i Naprawa LPG – Samochodów z Gazem Warszawa

Naprawa LPG Warszawa, Serwis samochodów z instalacją gazową w Warszawie jako mobilny mechanik samochodowy. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy do samochodów z gazem, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miej

Mechanik z dojazdem do LPG Warszawa

49 thoughts on “Jak wykorzystać i połączyć 2 źródła ciepła – 5 sprawdzonych rozwiązań.

  1. Witam. Jestem na etapie montażu co + cwu. Posiadam przyłącze gazowe, ale bez zamontowanego pieca(jest cala instalacja). Chciałbym jeszcze zainstalować PV oraz piec elektryczny. Czy można to wszystko połączyć z buforem oraz bojlerem, tak aby grzać dwoma źródłami naprzemiennie?

  2. Chciałbym ogrzewać dom 200 metrów , wszędzie podlogowka kominkiem z płaszczem wodnym oraz piec gazowy. Do kominka chciałbym dołożyć bufor ciepła z myślą, ze w przyszlosci również w tym buforze zamontuje grzałki jak już bede miał fotowoltaike, kominek raczej będzie używany rzadziej niż piec gazowy. Pytanie moje brzmi;
    – jaki najlepiej bufor zastosować
    -czy piec gazowy podłączać do bufora czy zrobić go na sprzęgle, (zależy mi żeby instalacja była ekonomiczna)
    -czy kominek zrobić w układzie otwartym czy zamkniętym?
    Chciałbym żeby działało to w ten sposób, ze jeśli zacznę palić w kominku i osiągnięta zostanie jakaś temperatura to piec gazowy się wyłączy natomiast jeśli temperatura w buforze spadnie żeby załączał się piec gazowy i dogrzewal albo bufor albo przez sprzęgło szło bezpośrednio na instalacje.
    Bardzo proszę o wskazówki ponieważ szukam od dłuższego czasu rozwiazania i średnio można coś znaleźć.

  3. No ja na dzień dzisiejszy ma problem, ponieważ mam tylko jedno źródło ciepła piec gazowy układ zamknięty. Chciałbym mieć drugi piec do spalania drewnem, brykietem etc. w piwnicy, a hydraulik powiedział, że to spory koszt instalacji. Są dwa kominy, także możliwość zmiany są.

  4. Witam,

    zarówno filmy jak i strona, w bardzo przejrzysty sposób, przedstawiają różne ciekawe warianty i rozwiązania, z wykorzystaniem Państwa produktów i profesjonalnej pomocy.

    Mój przypadek i kilku znajomych, jest inny i myślę że zainteresowanych będzie więcej..

    Chodzi o uzupełnienie – rozbudowę, funkcjonujących już instalacji (2-3 letnich) wykonanych w oparciu o piece kondensacyjne z wbudowanymi zasobnikami CWU (popularnie nazywane „lodówkami”), o pompę ciepła (split lub monoblock). Obecne instalacje, posiadają zestawy pompowe z zaworami mieszającymi dla 2 obiegów ogrzewania podłogowego we wszystkich instalacjach.

    Celem modyfikacji, jest alternatywne ogrzewanie i produkcja CWU, lub równorzędne w układzie automatycznym. Dodatkowym atutem są zainstalowane panele fotowoltaiczne na budynkach i planowane w przyszłości magazyny energii, które można wykorzystać.

    Prosimy o poradę i sugestię, kontakt do Państwa Działu technicznego i kompetentnych osób.

    Pozdrawiam

  5. Najpierw to się nauczcie rzetelnie rozpatrywać reklamacje zaworów trójdrożnych przełączających gdy macie reklamacje około 1 rok po zamontowaniu. I w serwisie należy posadzić ludzi doświadczony a nie pierdolonych uczniów zaraz po szkole opowiadających bajki doświadczonemu nie instalatorowi lecz serwisantowi przed pięćdziesiątką. Wisicie mi kurwa kasę za trójdrożny i napęd + wymiana (i dwa dojazdy do klienta) który musiałem klientce na własny koszt wymienić. Jak jakiś gówniarz po szkole telefonicznie stwierdził nieprawidłowy montaż. Wiem że gwarancje uznaje się gdy nie ma innego wyjścia ale ten gnój mieniał odwagi przyznać że dosłało do usterki uszczelnienia i woda przedostała się do napędu pomimo iż był zamontowany w poziomie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a NIE JA KON STWIERDZIŁ SILNIKIEM W DÓŁ. Chwalić to się potraficie, ale rzetelności producenckiej TO ZA CHUJ!!!!!!!

  6. Proszę połącz mi pompę ciepła powietrze powietrze z kolektorami słonecznymi które będą pełnić funkcję podgrzewania czynnika roboczego w pompie ciepła, a gdy będzie dosyć dużo energii to zasilać będą basen kryty.

  7. W schemacie z kotłem stałopalnym i kotłem gazowym połączonym sprzęgłem jak zrobić że paląc naprzyklad w tym kotle stałopalnym ten gazowy sie na włączał ? Jest jakiś czujnik ? I gdzie go podpiąć ? Byłbym wdzieczny za odpowiedź.

  8. Pompa ciepła Panasonic Monobloc i piec na tzw wszystko (w tym przypadku nowoczesny kocioł Krzaczek gdzie głównie jest palone drewnem do -10 poniżej bywa węgiel), Wszystko na ostro bez automatyki, kocioł pozostał na wypadek braku energii, wystarczyć zostawić minimalne przepływy na zaworach na pompę ciepła aby wymiennik nie zamarzł i można palić drewnem można używać na raz oraz osobno zero automatyki zero problemów, (jeśli palisz piecem pompa się nie załączy bo w pomieszczeniu jest zadana temperatura, aczkolwiek z założenia piec pozostaje na awarię pompy). Jedyny minus wspólny obieg kocioł jednak brudzi wodę (nie jest ze stali nierdzewnej, co zanieczyszcza wymiennik pomy ciepła, a nie chcąc zakładać dodatkowych specjalistycznych filtrów założyłem nie używać kotła bez awaryjnej potrzeby). Naprawdę czym więcej automatyki tym więcej do psucia, serwisowania itd. Dobrze ustawione manualnie ogrzewanie da nam komfort w każdym pomieszczeniu, w połączeniu z najprostszą rekuperacją miód malina.

  9. Witam, mam pytanie o zastosowanie dwóch źródeł ciepła, palet + piec elektryczny. Mam w domu na działce gdzie głównie jeżdżę latem a zima co dwa tygodnie piec peletowy, mam tam zamonowane panele. Chciałbym aby wyjeżdżając zostawić dom na dwa tygodnie z ogrzewaniem, zasypie palet na tydzień a gdy piec przestanie grzać to piec elektryczny automatycznie przez kolejny tydzień utrzymał temperaturę w domu. Jak podłączyć oba piece, tak aby piec elektryczny włączony z ustawiona temperaturą pokojową zaczął grzac gdy pelet przestanie. Pytanie o schemat podłączenia włączonych obu pieców i zastosowania odpowiednich dodatkowych urządzeń. Pozdrawiam

  10. Podobają mi się wszystkie odcinki gdyż pragnę połączyć istniejącą instalację grzejników CO na parterze i piętrze pracującą w obiegu zamkniętym wyposażonym na zapas na piętrze w naczynie wzbiorcze otwarte zasilaną z gazowego kotła 2 funkcyjnego zlokalizowanego na parterze z drugim źródłem ciepła kotłem na opał stały pracującym w układzie otwartym zlokalizowanym w podpiwniczeniu. Proszę o poradę jak czy mogę do tego celu wykorzystać AHB PRIMA BOX.

  11. Mam pompę ciepła i kocioł gazowy. Jeden obieg grzewczy. Chciałbym to połączyć w trybie biwalentnym alternatywnym. Na powrocie CO do pompy ciepła chciałbym umieścić bufor (szeregowo) w ten sposób, aby kocioł gazowy nie grzał tego bufora. Jest to modernizowana instalacja z 2003 roku. Czy lepszym rozwiązaniem będzie połączenie źródeł ciepła równolegle jak w przypadku pierwszym (kocioł gazowy + kocioł elektryczny na filmie), czy lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie sprzęgła BLH 850 i zastosowanie dodatkowej pompy obiegowej CO. Jak zarządzać pracą pompy obiegowej w drugim przypadku? Czy straty na sprzęgle hydraulicznym (głównie przy pracy pompy ciepła) zostaną zrekompensowane przez korzyści związane z oddzieleniem obwodów i związaną z tym lepszą pracą pomp CO, odpowietrzaniem oraz separacją zanieczyszczeń? Dziękuję za pomoc.

  12. Witam nie miałem za dużo wiedzy instalatorskiej a po obejrzeniu materiałów coś już bym mógł sam poskładać nawet . Remontuje dom 120 m powierzchni dla 2 osób i mam tski plan .
    Zasobnik cwu joule 3 wężownice bo taki typ jest wymagany bo mam
    Wodę Żr studni tzw well master 300 litrów , chce dołożyć solary glikolowe na 1 wężownice , w domu istnieje kocioł na olej opałowy chce go podłączyć do cwu wężownicy 2 oraz kaloryferów . Planuje zamontować kominek z płaszczem w układzie zamkniętym No i teraz jak to podłączyć do reszty . Chciałbym żeby kominek grzał wodę oraz kaloryfery i działał wymiennie z kotłem olejowym nie musza działać na raz .
    Czy podłączyć kominek w układ co olejowego trojnikowo i połączyć 2 wężownice w szereg w zasobniku cwu , ??? Co proponujecie ,? Może wymiennik płytowy ? Czy wymienil płytowy ma sens przy 2 układach zamkniętych pracujących przy ciśnieniu ok 2 bary ?

  13. A mi się marzy instalacja CO + CWU następująca. Kocioł na paliwo stałe (węgiel, drewno), który grzeje bufor 800-1000L. W buforze zamontowane grzałki elektryczne (na w razie co), lecz nie koniecznie. Za buforem kocioł gazowy, który najprawdopodobniej będzie głównym źródłem ogrzewania domu. Gdzieś tam wmontowany zasobnik CWU. I to wszystko ma zasilać ogrzewanie podłogowe (dom parterowy) i grzejnik łazienkowy drabinkowy. Jeszcze nie wiem jak to połączyć i czy w ogóle da się to wszystko "ożenić" razem. Może któryś z Was mi podpowie czy da się to zrobić, a jak da się to jak?

  14. Czy w instalacji przedostatniej (kominek + kocioł z podajnikiem +bufor) nie ma obawy że instalacja otwarta tj. kominek z wężownicą może być uciążliwa w eksploatacji bo będzie się zapowietrzać z racji niewielkiego zładu?
    Proszę o więcej w temacie s. zamknięty + s. otwarty współpracujące z buforem z wężownicami (lub bez nich).

  15. Ja w tym roku zmieniam kopciucha na kocioł gazowy. Do tej pory woda użytkowa podgrzewana jest przez Junkersa. W nowym systemie będzie bojler i cyrkulacja wody użytkowej. Pytanie jest następujące. Jak wykorzystać panele PV, żeby wspomagały podgrzewanie wody użytkowej ? a co za tym idzie ograniczały zużycie gazu.

  16. Mam takie "połączenie" kocioł na węgiel pracujący w układzie otwartym (główne źródło ciepła) z kotłem gazowym 2-funkcyjnym pracującym w układzie zamkniętym już kilkanaście lat. Wtedy takich bajerów to nie było. Projekt poglądowy wykonali pracownicy znanego producenta kotłów gazowych-wielki szacun dla nich i dla Was AFRISOpl, że taką wiedzę propagujecie. Niestety na temat ówczesnych jak i obecnych wykonawców w większości mam marne zdanie. "Fachowcy" chcieli likwidować istniejący układ grawitacyjny i wszytko chcieli wpiąć w miedziową instalację układu zamkniętego!!! Obecnie jest łatwiej dla inwestorów obronić się przed partactwem i niewiedzą wykonawców

  17. A jak najlepiej połączyć piec Viessmann 222F z zasobnikiem ciepłej wody z buforem CO który będzie zasilany z foto-woltaniki jak główne źródło zasilania do grzałek a wspomagać piecem gazowym?

  18. Dziękuje za cały wkład jaki wkładacie w kanał !! jest bardzo fajnie tłumaczone i rzeczywiście można dużo się nauczyć i zrozumieć co ułatwia podejmowanie decyzji i rysuje plan przyszłej kotłowni. Ja mam taką propozycję, połączenie kotła elektrycznego + bufor i kominek z płaszczem wodnym. Ale bufor by był tzw kombinowany ze zbiornikiem na CWU w środku + wężownica do kominka. Dla osób które nie mają możliwości podłączenia gazu, a nie chcą pompy ciepła to by było fajne rozwiązanie. Ja takie chcę zastosować ale jeszcze zastanawiam się jak rozwiązać sprawę przełączania na dodatkowy zbiornik CWU po okresie grzania, bo grzanie bufora tak by się podgrzał zbiornik kombinowany już nie będzie ekonomiczne 😉 A co jeszcze to ogrzewanie podłogowe dół i góra grzejniki.

  19. U mnie już 2 systemy docelowo 3 obecnie w projekcie ale chętnie bym usłyszał jak mógł bym ulepszyć …
    Pierwszy to stary piec węglowy , drugi to kocioł gazowy , trzeci w trakcie realizacji to grzałki elektryczne w kaloryferach łazienkowych i aluminiowych na osobnej instalacji elektrycznej sterowanym termostatem pokojowym i licznikiem zużycia energii i pompa recyrkulacyjna ..do tego drugi termostat pokojowy do kotła gazowego jako dodatkowe źródło z mniejszą temp uruchamiania , do grzałek 9kw fotowoltaki na odzysk w zimie .
    Czy można to ulepszyć .dodam że to są trzy kondygnacje budynku chce jeszcze zrobić rozdzielacz na każde piętro ,grzałki były by w zamkniętym układzie na piętro z pompa recyrkulacyjna a gdyby kociak musiał dogrzać otwierał by elektro zawór z rozdzielacza .

  20. Przy kotłach gazowych czesto kominki podłączaja na powrocie do kotła co ma powodować zatrzymanie pracy kotla kiedy rozpalimy w kominku. Może taka instalację omówicie, jeśli to w ogóle jest zgodne ze sztuką?

  21. Dobry materiał instruktarzowy dla początkujących instalatorów 😉 Udało mi się połączyć 3 źródła ciepła w pełnej automatyce tj. kocioł na paliwo stałe, kocioł gazowy oraz wykorzystanie nadmiaru energii z paneli fotowoltaicznych. Odseparowałem dwa układy otwarty i zamknięty, następnie w pierwszej kolejności wykorzystałem nadmiar energii z paneli fotowoltaicznych, oraz dogrzania bufora po przez kocioł gazowy albo na paliwo stałe. energia zmagazynowana zostaje przekazana na instalacje C.O dzięki automatyce oraz regulatorom temp. pomieszczenia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!